Web 2.0 Araçları

 
Web Araçları Nedir?

Web 2.0 ilk olarak O’Reilly Media tarafından 2004’de kullanılmıştır ve mono internet olarak kullanılan web 1.0’ın yerini almıştır. Web 1.0'da bütün veri paylaşımları tek bir ana bilgisayardan diğer kullanıcılara ulaşırken, Web 2.0’da paylaşım bütün kullanıcılar arasında gerçekleşmektedir. Bu durum; iletişim, veri paylaşımı ve sosyal medya araçlarının gelişimine yol açmış; eğitim, ekonomi, bilim ve projelere global boyutlar kazandırmış, bilgi çağının başlamasına neden olmuştur.


 Web 2.0 Araçları ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal ağları kullanabilirsiniz.
  • Online içerik yazabilir ve gönderebilirsiniz.
  • Online anketler, quizler hazırlayabilir; bloglara yazılar yazabilir, yorumlar yapabilirsiniz.
  • Sunu ve farklı çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz. Hoşunuza giden blog ve web sitelerinin linklerini daha sonra kullanmak üzere sık kullanılan öğelere ekleyebilirsiniz. ( sosyal web imleri / imleme )
  • RSS (Zengin Site Özeti) verilerini takip edebilirsiniz. RSS bir sitenin veye blogun günlük haber akışı veya yenilikleri hakkında bilgi veren sunuculardır. Güncelemeler, son haberler ve değişiklikler size anında iletilir.
  • Online oyun sağlayıcıları ile gerek eğitsel, gerekse eğlenmek için oyunlar oynayabilir ve oluşturabilirsiniz.
  • eTwinning projeleriniz için online videolar, sunular, e-kitaplar, dergiler, bültenler oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.
  • Derslerde anında geri bildirim almak, öğrencilerin dikkatini çekmek, konu tekrarı yapmak, dersi pekiştirmek, uzaktan eğitim yapmak gibi birçok alanda Web 2.0 Araçlarını kullanabilirsiniz. 
Alıntıdır. Yazar bilgisi veya web sayfası bilgisi olmadığından burada paylaşamıyorum.
İçeriğin sahibi iletişime geçerse seve seve paylaşırım.

Sonraki yazılarımda bu web araçları ile ilgili listeler paylaşacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages

Fuat AYDIN WhatsApp ile mesaj gönder
Merhaba ben Fuat. Size nasıl yardımcı olabilirim? ...
Mesajlaşmaya başla...